تابلو led روان

تابلو led روان، امروزه شاید به جرأت بتوان گفت که متداول ترین تابلو های تبلیغاتی ای که مورد استفاده قرار می گیرند، تابلوهای روان هستند. با ساخت تابلو روان امکان تغییر آسان متن توسط خریدار و پشتیبانی از نمایش اکثر فرمت های متن، عکس، انیمیشن و ویدیو باعث شده تا محبوبیت این تابلوها دو چندان شود.

تابلو روان چیست؟

تابلو های روان همان نمایشگرهای الکترونیکی هستند، که از آن ها به منظور تبلیغات و جلب توجه مشتریان استفاده می شود. از این تابلو های تبلیغاتی  برای معرفی، محصولات داخل مغازه ها و اطلاعیه های تخفیف و غیره نیز استفاده می شود. برای این نوع تابلوها از نام های مختلفی استفاده می شود. از جمله تابلو دیجیتالی، تابلو روان، تابلو ال ای دی، تابلو متحرک و غیره.

تابلو ال ای دی روان تمام رنگی:

این نوع از تابلو ال ای دی روان کاملترین و به روزترین نوع می باشد. به این نوع تابلوها، نمایشگر ال ای دی تمام رنگی و یا تلویزیون شهری ال ای دی هم گفته می شود.

led روان سه رنگ

تابلو ال LED سه رنگ، هفت رنگ و یا به صورت کلی چند رنگ :

این دسته از تابلو روان می تواند متن خود را با چند رنگ نمایش دهد. مثلا نوع سه رنگ با رنگ های قرمز، آبی و سبز، می تواند جمله ای را با سه رنگ نمایش دهد. مثلا می تواند “تابلو سازی نورین”را همانطور که نوشته ایم نمایش دهد.

led روان تمام رنگ

تابلو LED روان تک رنگ :

این نوع از تابلو led روان متن ها و انیمیشن های خود را بصورت تک رنگ و تنها با یک رنگ نمایش می دهد. مثلاً تابلوی تک رنگ قرمز تمامی جملات خود را تنها با رنگ قرمز نمایش می دهد .

led روان تک رنگ

تابلوهای روان چند دسته اند؟

تابلو ال ای دی روان به دودسته فضای باز و فضای بسته تقسیم می شوند.

2

فضای باز

برای محیط بیرونی مورد استفاده قرار می گیرد. در مقایسه با فضای بسته ضد ضربه و ضد آب نیست و به دلیل اذیت نشدن چشم مخاطبان در فضای داخلی، مثلاً تالار معمولا شدت نور کمتری دارد.

1

فضای بسته

برای محیط داخل سالن مناسب است؛ این نوع کاملا ضد ضربه و ضد آب است و جهت دیده شدن در زیر نور آفتاب شدت نور بالایی دارد.

اگر به دنبال خاص ترین تابلو ال ای دی روان هستید، با ما در تماس باشید.

تابلو روان

مزایای تابلوی روان چیست؟

 • تابلو ال ای دی روان همچون تلویزیون شهری قابلیت اجرا در تمام رنگهای دلخواه شما را دارد .
 • روانشناسی رنگ ها در تبلیغات با توجه به نوع کسب و کار بسیار حائز اهمیت است.
 • اما در ساخت تابلو روان بیشتر از رنگ های قرمز، سبز، سفید و آبی استفاده می شود .
 • برای اجرای تابلوهای برجسته روان به علت استفاده از ماژول های ال ای دی نیاز به استفاده از ولتاژ بالا نیست.
 • قابلیت برنامه ریزی به شیوه دلخواه و ایجاد تصاویر گرافیکی، نمایش ویدیویی و متن های جذاب با رنگ های  مورد پسند شما را دارد .
 • ساخت تابلو تبلیغاتی روان به شیوه Outdoor  کاملاً ضد آب بوده و قابل نصب در محیط های باز می باشد .
  قابلیت تعویض فایل موجود در حافظه تابلو ال ای دی و برنامه ریزی مجدد

 قابل پیاده سازی در سایزها و اندازه های دلخواه

    قابلیت اجرا به شیوه های تبلیغات محیطی

    قابل برنامه ریزی به شیوه های دلخواه

 قابل اجرا به صورت فول کالر

برد کنترلر

در ساخت تابلو روان نوعی میکروکنترلر به کار برده می شود، که به آن برد کنترل تابلو می گویند. در انتخاب برد کنترلر باید به مسائلی از قبیل رنگ ماژول ال ای دی (تک رنگ یا تمام رنگ بودن ماژول ال ای دی) که برای ساخت تابلو روان مورد استفاده قرار می گیرد، و همچنین سایز تابلو روان توجه کرد. هر کنترلر بسته به نوع طراحی خود می تواند از تعداد خاصی از ماژول ها پشتیبانی کند، و خروجی (یعنی قابلیت پخش تصاویر) متفاوتی خواهد داشت.

واشر آب بندی

از واشر های آب بندی در تابلوهای روان ضد آب استفاده می شود. تا مانع از نفوذ آب به داخل تابلو گردد. البته در تمام تابلوهای از ماژول آب بندی استفاده نمی شود. زیرا بسیاری از سازندگان تابلوهای روان ضدآب شکاف میان تابلو و ماژول ها را با نوعی چسب خاص پر می کنند. تا مانع از ورود آب به داخل تابلو روان شوند.

قطعات تابلو روان

قطعات تابلو روان

پیکسل

ماژول های تابلو های روان از پیکسل هایی تشکیل شده اند. هر پیکسل در ماژول های تک رنگ دارای یک لامپ LED، در ماژول های دوآل دارای دو LED و در ماژول های فول کالر دارای چهار LED می باشد. اگر می خواهید تابلو روان تبلیغاتی شما کیفیت بهتری داشته باشد. بهتر است پیکسل ها به همدیگر نزدیک تر باشند. زیرا هر چه پیکسل ها به هم نزدیکتر شوند. می توان پیکسل های بیشتری را روی تابلو جای داد، و تصویر باکیفیت تر خواهد شد.

ماژول تابلو روان

در ابتدا برای ساختن یک تابلو روان ال ای دی به یک ماژول احتیاج خواهید داشت. ماژول ها قطعاتی هستند، که سطح آن ها را لامپ های ال ای دی کوچک پوشانده است. این ماژول ها را باید مطابق با طرحی که قرار است به نمایش در بیاید، به طور مرتب کنار هم قرار داد. هر زمان که یکی از ماژول ها دچار مشکل شود. می توان آن را از تابلو جدا کرد، و ماژول دیگری را جایگزین آن کرد.

منبع تغذیه تابلو روان

منبع تغذیه، یکی از قطعات حیاتی برای فعالیت تابلو روان می باشد. به طوری که عملکرد سایر قطعات به منبع تغذیه بستگی دارد. منبع تغذیه تابلو روان وظیفه دارد، ولتاژ متناوب را به ولتاژ مستقیم تبدیل کند، و به این شکل جریان الکتریکی مورد نیاز برد کنترلر را تأمین کند. منبع تغذیه برق را به ماژول ها انتقال می دهد، تا لامپ ها روشن شوند، و ماژول ها شروع به کار کنند. منبع تغذیه را با نام پاور هم می شناسند. بیشتر اوقات برای منابع تغذیه از سوئیچینگ هایی استفاده می شود، که دارای جریان برق زیادی هستند. جریان عبوری از تابلو باید بیشتر از ۵ وات باشد، تا ماژول ها درست کار کنند. در یک تابلو، هر تعدادی ماژول استفاده شده باشد. به همان تعداد منبع تغذیه یا پاور هم احتیاج خواهیم داشت.

برای خرید بهترین تابلو روان چه مواردی باید بررسی شود؟

 •  انتخاب اندازه مناسب.
 •  تمام رنگی بودن در ابعاد کوچک چندان جذابیتی ندارد.
 • توجه به رنگ و شفافیت ال ای دی های ماژول در هنگام خاموش بودن. در صورت کدر بودن ال ای دی، ممکن است که ماژول چیپ ست مرغوبی نداشته باشد.
 •  انتخاب تراکم و کیفیت تصویر را با توجه به مطالب نمایشی و فاصله مخاطبان.
 • در صورت نصب در فضای باز بهتر است، ضد آب بودن ماژول مورد توجه قرار داده شود.
تابلو روان