تابلو چلنیوم

تابلو چلنیوم یکی از پرکاربردترین انواع تابلو در زمینه تبلیغات و تابلوسازی بوده و کم هزینه ترین تابلو برای معرفی تجارت است. این تابلو که نسل جدید تابلوهای تبلیغاتی است، از متریال چلنیوم و پلکسی گلس ساخته شده و مدت زیادی نیست که وارد صنعت تابلوسازی شده است. اصلی ترین متریال این نوع تابلو، لبه چلنیوم است که از نوعی آلیاژ آلومینیوم با نام اختصاری چلنیوم به بازار تابلوسازی وارد شده است.

این مدل تابلو معمولا توسط استادکاران حرفه ای و با ظرافت بسیار ساخته می شود. قسمت مهم تابلو مربوط به رویه آن و بخشی است که نور عبور می کند. این بخش از تابلو، از جنس پلکسی گلس ساخته شده و سیستم روشنایی آن از نور SMD یا LED تامین می ­شود که در داخل حروف  قرار گفته است. برای زیرسازی تابلو از نوعی پلاستیک فشرده PVC استفاده می شود. امروزه تابلو های تبلیغات چنلیوم به دلیل مقاومت بالا و تنوع رنگ و مدل، از پرطرفدارترین و زیباترین نوع حروف برجسته می باشد.

تابلو چنلیوم چیست؟

چلنیوم کلمه ی است که بر معنای خاصی دلالت نمی کند و عبارت درست و صحیح آن چنلیوم است که از دو کلمه ی چنل یعنی کانال و لیوم که مخفف شده ی کلمه ی آلومینیوم می باشد، تألیف یافته است.

channelume در اصطلاح تابلوسازی تابلوی چلنیوم به عبارت دیگر همان تابلو حروف برجسته است که در آن حروف به شکل برجسته نمایش داده می شوند. این تابلو عبارت از صفحه و یا ورقه ای است که به شکل حروف برش می خورد، این صفحه معمولا اکرولیک است چرا که دارای رنگ های زیادی است و به راحتی هم می تواند نور را از خود عبور دهد.

بعد از برش دادن ورق اکرولیک دور آن را لبه می چسبانیم، حال این لبه یا لبه ی آلومینیومی ساده است و یا این که نوار مرسوم چلنیوم می باشد، این نوار با چسب یک دو سه باید چسبیده شود چرا که این چسب به سرعت خشک و مقاوم می شود، البته چون آلومینیوم خیلی سریع به سرما و گرما عکس العمل نشان می دهد، بنابراین یک نوار پلاستیکی دیگری در لبه ی چلنیوم کار شده و آن به پلکسی چسبیده می شود.

تابلو چلنیوم

روش طراحی و ساخت چلنیوم

به دو روش می­ توان ساخت این نوع حروف برجسته را انجام داد.

2

در روش دوم، لبه تابلو به کمک دستگاه اتوماتیک خم شده و حالت داده می شود. همچنین تمام برش ها و خط ها و زوایا با کمک دستگاه و بدون دخالت دست انجام می شود. تابلو سازان کهنه کار و قدیمی، تمایل چندانی به این روش از تابلو سازی چلنیوم ندارند. زیرا این افراد بر این باورند که ساخت تابلو نوعی هنر است که باید توسط دست های یک تابلو ساز هنرمند ساخته شود.

1

روش اول به صورت دستی می­ باشد که سازندگان تابلو، به لبه ها با دست حالت می دهند. در واقع تمام مراحل ساخت، با دست انجام می شوند. البته پلکسی گلاس روی تابلو توسط دستگاه لیزر برش می ­خورد. این روش در بین تابلوسازان بخصوص تابلوسازی نورین طرفداران بیشتری نسبت به روش دوم دارد.

تابلو چنلیوم

مزایای تابلوی چنلیوم چیست؟

  • مقاومت بالای تابلو در برابر هوای سرد و گرم و تابش آفتاب
  • داشتن نوار اسفنجی گردگیر که مانع نفوذ گرد و غبار و باران به داخل آن می شود
  • جلب توجه مشتری در میان فروشگاه های متعدد
  • تابیده شدن نور تابلو به شکل یکنواخت و مناسب
  • طول عمر بالای تابلو

مشتری های این نوع تابلو باید دقت کنند که رویه ی این تابلو دارای دو جنس چینی و اصلی است که جنس چینی کیفیت مناسبی نداشته و در اثر نور آفتاب و تغییر دما، رنگ آن تغییر می کند. همچنین کیفیت لبه ها در جنس چینی ثابت باقی نمانده و از براق بودن آن کاسته می شود. نوع اصلی تابلو ضمن داشتن مقاومت بالا، دارای رنگ ­بندی متنوعی است. چلنیوم پانچی، کریستالی، لترمکس و ساده از انواع تابلوی چلنیوم می باشند.

این تابلو در بازار برجستگی های متفاوتی داشته و با ضخامت های مختلفی ساخته می شود. بیشترین برجستگی لبه که استفاده می شود، 11 سانتی متر بوده و لبه ی 9 و 7 سانتیمتری آن نیز موجود است. به طور معمول رنگ های طلایی، مشکی و استیل تابلو چنلیوم طرفداران بیشتری دارد.

قیمت تابلو چلنیوم

تابلو سازی نورین با سال ها تجربه در این زمینه و تخصص در ساخت چلنیوم در میان مشتریان خود از محبوبیت خاصی برخوردار گشته است. و به این اسم شهرت یافته و سازنده تابلو است. مشتریان ما با سفارش آنلاین تابلو می توانند قیمت آن را دریافت کرده و انواع تابلوها با سایز و طرح های مختلف را در اختیار داشته باشند. برند تابلو همیشه با کیفیت بالای کار و ضمانت بعد از اجرا رضایت مشتری را به دنبال خواهد داشت.

هزینه تابلو با توجه به انواع مختلفی که دارد، دارای ارقام متفاوت و مشخصی می باشد. قیمت تابلو به دو فاکتور متراژ و متریال ارتباط دارد. علاوه بر دو فاکتور متراژ و متریال، مولفه هایی از جمله طراحی، پلکسی ساده یا دوبل، لبه پانچ یا ساده، رویه پانچ یا ساده، حمل و نقل، مونتاژ و ارتفاع نصب تابلو، در افزایش و کاهش قیمت تابلو نقش مهمی ایفا می نماید. شما می توانید جهت سفارش تابلو با نورین تماس بگیرید.

درخواست تماس